دستگاه ضدعفونی کننده

طب داخلی پیشرو به منظور کاهش شیوع ویروس کرونا در اماکن پرتردد اقدام به عرضه دستگاه ضدعفونی کننده لباس و افراد نموده است. این دستگاه پیشرفته قادر است تا حد زیادی از انتقال ویروس کرونا جلوگیری نماید. این دستگاه یک تونل ضدعفونی کننده یا گیت ضدعفونی است که افراد در حین تردد از آن عبور می کنند.

تونل و گیت ضد عفونی کننده شرکت طب داخلی پیشرو یک دستگاه مکانیزه می باشد که می تواند در مقابل درب ورودی ساختمان های عمومی، مراکز اداری، تجاری و آموزشی نصب گردد. هدف از نصب این دستگاه ضدعفونی کننده، کاهش سرعت ضدعفونی کردن ارباب رجوع و کارکنان ساختمان می باشد. این محصول که دارای مجوز ساخت از اداره تجهیزات پزشکی می باشد در ادامه به شرح بیشتر آن خواهیم پرداخت.

ضدعفونی کردن تمامی کسانی که وارد ساختمان های عمومی می شوند، در مواقع انتشار یک بیماری مسری ضرورت دارد. اکنون که بیماری کرونا روز به روز افزایش می یابد، این دستگاه می تواند از انتشار آن تا حد زیادی پیشگیری کند. در کنار این موضوع، ضدعفونی کامل مراجعه کنندگان و کارکنان یک ساختمان عمومی نیز اهمیت دارد.

هر چند گفته می شود باید دست ها به مدت 20 ثانیه با آب و صابون شسته شوند، اما صورت، لباس ها و کفش ها را چه کنیم؟ تونل و گیت ضدعفونی کننده به محض ورود هر فرد او را به طور کامل ضدعفونی می کند.

دستگاه ضدعفونی کننده در مقابل درب ورودی ساختمان ها نصب می شود. این دستگاه دارای سنسورهایی است که قبل از ورود، فرد او را تشخیص می دهد. سپس فرد به مدت چند ثانیه در محوطه این گیت قرار می گیرد. دستگاه با پاشش مواد ضدعفونی کننده می تواند فرد را به طور کامل ضدعفونی کنند.

ویژگی های تونل و گیت ضدعفونی کننده

این دستگاه دارای ۱۲ سنسور است که می توانند محلول ضدعفونی کننده را به تمامی قسمت های لباس و بدن افراد بپاشند. این کار با دقت و سرعت فوق العاده ای انجام می شود. در طی پاشش محلول از ریخت و پاش آن به اطراف جلوگیری می شود. در نتیجه می توان گفت این گیت تا حد زیادی از به هدر رفتن محلول ضدعفونی کننده پیشگیری می کند.

این دستگاه دارای طول 50، عرض 110 و ارتفاع 200 سانتی متر است. مخزن آن گنجایش 40 لیتر محلول ضدعفونی کننده را دارد. سنسور تشخیص ورود آن قبل از اینکه افراد از درب ورودی وارد ساختمان شوند، ورود آن ها را تشخیص می دهد.

مزیت های دستگاه ضدعفونی کننده لباس و افراد

دستگاه مکانیزه ضدعفونی کننده با استفاده از محلول ضدعفونی کننده عمل می کند. این دستگاه به تایید سازمان جهانی بهداشت (WHO) هم رسیده است. از دیگر مزیت های استفاده از این دستگاه جلوگیری از به هدر رفتن محلول ضدعفونی کننده است.

این دستگاه روزانه می تواند بین 500 تا 800 نفر را ضدعفونی کند. گیت ضدعفونی کننده محلول را به صورت ذرات 200 میکرون در می آورد. در این صورت ذرات قادر به ورود به بافت لباس هم هستند. با این ویژگی تمامی قسمت های بدن افراد به طور کامل ضدعفونی می شود.

سرعت بالا از دیگر ویژگی ها و مزیت های این گیت هوشمند است. به طوری که طی تنها چند ثانیه فرد را به طور کامل ضدعفونی می کند. بعد از اتمام فرآیند ضدعفونی، فرد می تواند وارد ساختمان شود. سپس فرد بعدی در داخل گیت قرار می گیرد تا ضدعفونی شود.

در این گیت ضدعفونی کننده کاربر می تواند از انواع محلول های ضدعفونی کننده استفاده کند. برخی از این محلول ها با سرعت بیشتری ضدعفونی می کنند. برخی هم سرعت ضدعفونی کردن آن ها کندتر است. با توجه به این موضوع کاربر می تواند گیت ضدعفونی کننده را برحسب محلول ضدعفونی کننده ای را که در آن استفاده شده است، تنظیم کند.

به طوری که مدت زمان پاشش بر حسب نیاز و همچنین نوع محصول ضدعفونی کننده مشخص شود. در این صورت این تونل هوشمند نه تنها از هدر رفتن محلول ضدعفونی کننده جلوگیری می کند، بلکه حتی به سرعت و امنیت گندزدایی و از بین بردن میکروب ها نیز کمک می کند.

همانطور که در بین گفته ها اشاره کردیم این دستگاه قادر است تمامی قسمت های بدن، لباس و حتی ته کفش را هم ضدعفونی کند. با این اوصاف وقتی کسی از گیت مکانیزه ضدعفونی کننده عبور می کند، به طور 100 درصد ضدعفونی می شود. اگر این دستگاه برای همه مکان های عمومی استفاده شود، تا حد زیادی از انتشار بیماری های مسری از جمله کرونا و آنفلونزا پیشگیری می شود.

در این دستگاه هیچ نقطه کور و یا خاموشی وجود ندارد. پس به دلیل اینکه محلول به صورت قطرات بسیار ریز پاشیده می شود، کل جثه یک فرد را احاطه می کند.

تونل ضدعفونی کننده هوشمند دارای قطعاتی است که کاربر می تواند آن ها را در صورت نیاز تعویض کند. نصب آن به راحتی و با سرعت بالا انجام می شود. این گیت در ابعاد و اندازه های مختلفی طراحی می شود. بنابراین در مکان های مختلف می توان از آن استفاده کرد.

برخی از ساختمان ها که به گیت های کوچکتر و یا بزرگتر از اندازه گفته شده نیاز دارند. پس مدیران این ساختمان ها می توانند برای طراحی گیت براساس نیاز خود سفارش بدهند.

از این دستگاه می توان برای تمامی مراکز و ساختمان های عمومی استفاده کرد. هر ساختمانی که در طی روز با جمع زیادی از ارباب رجوع و کارکنان در ارتباط است به چنین دستگاهی نیاز مبرم دارد. از جمله مهم ترین مکان هایی که به وجود این دستگاه نیاز دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سالن های زیبایی
  • باشگاه های ورزشی
  • بانک ها و موسسات مالی
  • فروشگاه ها و کارخانجات
  • بیمارستان ها، کلینیک ها، داروخانه ها و مراکز درمانی
  • برج های اداری، تجاری و مسکونی
  • دانشگا ه ها، مدارس و مراکز آموزشی
  • هتل ها و مسافرخانه ها
  • مترو، راه آهن، پایانه ها و فرودگاه
  • مراکز خرید